Fundacja - sprawdź czym się zajmujemy


Szpital jest placówką pełną ludzi cierpiących na różne choroby i urazy. To miejsce, do którego ludzie zwracają się po pomoc, zarówno fizyczną, jak i emocjonalną. Wolontariusze w szpitalu są potrzebni z różnych powodów, takich jak pomoc w codziennych zadaniach, odwrócenie uwagi pacjentów od otoczenia. Pomoc finansowa także może być nieocenionym wsparciem dla szpitala - pomoże mu sprawnie funkcjonować i przyjmować pacjentów.

Jak wesprzeć finansowo szpital?

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo szpital, istnieje wiele sposobów. Możesz przekazywać darowizny pieniężne lub samemu angażować się w zbieranie funduszy.

Możesz również zdecydować się na rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na pomoc w zbieraniu funduszy na szpital od znajomych i członków rodziny. Jednak zanim zdecydujesz, czy przekazać darowiznę finansową, ważne jest, abyś wiedział o różnych dostępnych opcjach.

Powszechną formą wsparcia finansowego szpitali są darowizny przekazywane przez fundację charytatywną osoby fizycznej lub korporacji. Możesz także przekazać niewielką część swojego podatku dochodowego na szpital.

pielegniarka z sercem

Pomoc dla szpitala - co zrobić?

Szpitale coraz częściej zwracają się do wolontariuszy, aby zapewnić wsparcie emocjonalne dla tych, którzy przeżywają stresujące chwile. Jest to szczególnie ważne dla osób, które w tym trudnym czasie nie mają w pobliżu rodziny ani przyjaciół.

Niektórzy wolontariusze przechodzą szkolenie, podczas gdy inni nie potrzebują żadnego wcześniejszego doświadczenia, aby zapewnić wsparcie emocjonalne.

W ramach naszej codziennej działalności wspieramy szpital na wiele sposobów. Na przykład pomagamy w pracach biurowych, takich jak segregowanie i kopiowanie. Uczestniczymy również w wydarzeniach, które zbiegają się z okresami pracy szpitala, takich jak udzielanie wsparcia pacjentom kardiologicznym podczas operacji na otwartym sercu.

Wolontariat to świetny sposób na odwdzięczenie się swoim społecznościom, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności.