Szpitalny Oddział Ratunkowy - SOR


Na oddziale ratunkowym pacjent w krótkim czasie poddaje się różnorodnym zabiegom medycznym, aby ustabilizować go przed wysłaniem do sali szpitalnej. Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) jest często zajęty, a personel musi pracować wydajnie, aby poradzić sobie ze wszystkim, co się dzieje.

Szpitalny oddział ratunkowy co się na nim dzieje?

To, co możesz zobaczyć na szpitalnym oddziale ratunkowym, prawdopodobnie różni się od tego, co widzisz podczas zwykłej wizyty u lekarza. Przyszpitalne centra medyczne mają więcej pacjentów o bardziej skomplikowanych potrzebach medycznych, a personel jest ograniczony pod względem liczby lekarzy.

Szpitalne oddziały ratunkowe są pierwszym punktem kontaktu dla każdego, kto został ranny. Mogą ocenić każdego potrzebującego i zdecydować, czy najlepiej zabrać go na pogotowie i przyjąć od razu. Szpitalne oddziały ratunkowe zajmują się szeroką gamą przypadków, a także wszelkiego rodzaju urazami, w tym urazami oka i złamaniami kości.

Oddział ratunkowy jest centralnym punktem przyjmowania i leczenia pacjentów we wszystkich niespodziewanych wypadkach medycznych, które wymagają natychmiastowej opieki.


Pogotowie

Szpitalny oddział ratunkowy czym się zajmuje?

Oddział ratunkowy jest pierwszym punktem kontaktu dla pacjenta w nagłym wypadku medycznym. Obejmuje to opiekę nad drobnymi chorobami i urazami oraz poważniejszymi problemami, takimi jak:

  • zawały serca,
  • udary,
  • infekcje,
  • mocne ataki astmy,
  • złamania kości.

Szpitalny oddział ratunkowy to obecnie jedna z najważniejszych ról w opiece zdrowotnej. To tutaj pacjenci są leczeni niezależnie od ich statusu lub możliwości zapłaty. Pomimo swojej wagi, ta rola wymaga dużej liczby wykwalifikowanego i wyszkolonego personelu.


Dodany przez: dr.Acula · 27-03-22