Nowoczesne metody leczenia zaburzeń widzenia


Dziedzina okulistyki jest skomplikowana. Istnieje wiele różnych schorzeń oczu, które wymagają odpowiedniego leczenia i pielęgnacji. Niektóre z tych zabiegów mają charakter medyczny i obejmują przyjmowanie leków, zabiegi chirurgiczne, zastrzyki, leczenie laserowe, laserową chirurgię oka i terapię wzroku.

Jakie są rodzaje korekcji wad wzroku?

Korekcja wzroku obejmuje operacje chirurgiczne i noszenie szkieł kontaktowych: okularów i soczewek kontaktowych.

Istnieją trzy rodzaje korekcji operacyjnych wzroku: rogówkowa, zewnętrzna i refrakcyjna.

Korekcja rogówki polega na przeszczepianiu tkanki z jednej części ciała do drugiej w celu przekształcenia naturalnej krzywizny rogówki oka.

Korekcja zewnętrzna wykonywana jest za pomocą soczewek kontaktowych lub okularów i skupia się na korygowaniu niedoskonałości kształtu soczewki lub sposobu, w jaki przechodzi przez nią światło.

Korekcja refrakcji ma na celu zmianę sposobu, w jaki światło wchodzi i wychodzi z oka, naturalnie zwane załamaniem, za pomocą soczewek lub soczewek kontaktowych (chirurgia refrakcyjna).

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to wada wzroku, która utrudnia skupienie na obiektach w oddali, ale pozwala łatwo dostrzec obiekty znajdujące się w pobliżu. Jest to spowodowane zniekształceniem rogówki i soczewki.

Astygmatyzm zwykle występuje w jednym oku, ale może również wystąpić w obu oczach. Różne typy astygmatyzmu obejmują dwuskroniowe, stożkowe rogówki i nadwzroczność. Tego typu zniekształcenia wzroku można skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych

Astygmatyzm powoduje nieostre widzenie. Wpływa również na zdolność widzenia i może powodować krótkowzroczność, dalekowzroczność i problemy z percepcją głębi.


okulary do czytania

Jak dbać o wzrok?

Oczy są bardzo ważne, ponieważ pozwalają nam widzieć, dlatego ważne jest, aby były zadbane i zadbane. Należy zawsze upewnić się, że regularnie przeprowadzali badania wzroku.

Zmęczenie oczu jest jedną z głównych przyczyn problemów ze wzrokiem. To uczucie, które zwykle pochodzi z robienia czegoś zbyt długo i zbyt długiego wpatrywania się w jedną rzecz.

Najczęstsze przyczyny zmęczenia oczu to czas spędzony przed ekranem, czytanie, ekrany komputera, czytanie w słabym świetle i zbyt długie wpatrywanie się w obiekt. Najczęstszą przyczyną zmęczenia oczu jest czas spędzony przed ekranem. Wiele osób spędza godziny przed ekranami komputerów i uważnie przygląda się ekranom swoich telefonów lub tabletów. Powoduje to zmęczenie naszych oczu, ponieważ czcionka jest mała, a kolory nie są tak jasne, jak powinny.

Istnieje wiele kroków, które możemy podjąć, aby zadbać o nasz wzrok:

  • sprawdzanie postawy podczas czytania lub oglądania telewizji;
  • robienie przerw co 30 minut;
  • używanie neutralnych kolorów przy wyborze oświetlenia;
  • noszenie okularów przeciwsłonecznych z ochroną UV.

Okulistyka dziecięca

Okulistyka dziecięca to dziedzina okulistyki zajmująca się chorobami oczu dzieci. Dziedzina ta jest podzielona na okulistów dziecięcych i okulistów dziecięcych. Okulistyka dziecięca specjalizuje się w badaniu, leczeniu i leczeniu wszystkich chorób oczu u dzieci poniżej 18 roku życia.

Okulistyka dziecięca to podspecjalizacja w pediatrii. Zajmuje się zdrowiem oczu i ich funkcjonowaniem u dzieci. Wykresy, soczewki i inne urządzenia służą do korygowania lub zarządzania problemami ze wzrokiem, które mogą pojawić się u dzieci.


Dodany przez: dr.Acula · 03-07-22